Nuo 2018-01-01  VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas yra Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto padalinys;
2010-10-01 – 2017-12-31  VU Matematikos ir informatikos institutas, Vilniaus universiteto kamieninis padalinys;
1991-02-12 – 2010-09-30  Matematikos ir informatikos institutas (valstybės mokslo institutas);
1990-07-09 – 1991-02-11  Lietuvos mokslų akademijos Matematikos ir informatikos institutas;
1977-01-01 – 1990-07-08  LTSR MA Matematikos ir kibernetikos institutas;
1956-10-01 – 1976-12-31  LTSR MA Fizikos ir matematikos institutas.

Išleistos knygos apie instituto istoriją:
Matematikos ir informatikos instituto 60-mečio knyga, 2016 m. (PDF)

Matematikos ir informatikos instituto 50-mečio knyga, 2006 m. (PDF)

Tai, kas šiandien – dabartis, rytoj – jau istorija. Žiūrint iš laiko perspektyvos, įvykiai, savo laiku atrodę nepaprastai svarbūs, nublanksta, nebeatrodo tokie svarbūs. Dėl šios priežasties net didžiųjų istorikų parašytos mokslinės knygos laikui bėgant praranda aktualumą ir tampa pagrindu kitoms istorijos knygoms.

Svetainėje pateikiama „Matematikos ir informatikos instituto istorija: datos, faktai, žmonės, komentarai“ nepretenduoja į išsamų istorijos traktatą. Bandome pateikti tik faktus, apibūdinančius procesą, kurio pasekoje iš kažkada gyvavusio instituto matematinių mokslų užuomazgų, susiformavusių viename sektoriuje, išaugo dabartinis Matematikos ir informatikos institutas.

Bet prieš tai reikia pažvelgti į dar ankstesnį laikotarpį, pirmąjį pokario penkmetį, – daugelio dabartinių mokslo institutų priešistoriją. Ji trumpai apžvelgta prof. Kęstučio Makariūno straipsnyje „Dabartinių institutų pirmtako sukaktis“, kurį autorius maloniai pateikė mūsų svetainei.

1956 m. spalio 1 d. – Lietuvos mokslui labai svarbi data. Tai – oficiali daugelio mokslo krypčių atsiradimo Lietuvoje data. Tada, vykdant Lietuvos TSR Mokslų akademijos Prezidiumo 1956 m. rugsėjo 5 d. nutarimą Nr. 141, buvo likviduotas Lietuvos mokslų akademijos Fizikos-technikos institutas, o jo bazėje įkurti trys nauji institutai – Fizikos ir matematikos institutas, Energetikos ir elektrotechnikos institutas bei Statybos ir architektūros institutas, patvirtintos jų mokslinių tyrimų kryptys, nustatyti etatų sąrašai. Tada pirmą kartą instituto pavadinime atsirado žodis MATEMATIKA. Bėgant metams Fizikos ir matematikos institutas ne kartą buvo reorganizuojamas, keitėsi jo pavadinimas, bet iš jo pavadinimo šis žodis nebeišnyko, o iš mokslinių tyrimo krypčių nebeišnyko matematikos mokslų tyrimai. Todėl dabartinio Matematikos ir informatikos instituto (MII) įkūrimo data laikytina 1956 m. spalio 1-oji.

Daugiau faktų iš MII istorijos rasite šios svetainės puslapyje „Matematikos ir informatikos instituto istorija: datos, faktai, žmonės, komentarai“. Tai savotiška suvestinė, kurioje pateikiamos pagrindinės MII istorijos datos, pristatomi svarbūs žmonės, pateikiami įvykių komentarai. Gal būt kada nors ši suvestinė taps išsamesnės MII istorijos pagrindu. O kol kas jauni MII darbuotojai ar kiti žmonės, besidomintys Instituto istorija, šiame puslapyje gali rasti nors šiek tiek informacijos apie MII vystymąsi.

„Matematikos ir informatikos instituto istorija: datos, faktai, žmonės, komentarai“ susideda iš keturių skyrių:

 

Siekiant geriau atspindėti tam tikrų vystymosi etapų priežastis, be šios istorijos suvestinės pateikiama ir keletas straipsnių, iš kurių buvo paimta didelė dalis faktų, įtrauktų į „Matematikos ir informatikos instituto istoriją“:

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos