LTU Patekote į pirmąjį lietuvišką domeną. Daugiau informacijos

 

2023 m. kovo 15 d., 16 val.

Vilnius, Naugarduko g. 24, 301 aud. ir nuotoliniu būdu „MS Teams“ aplinkoje

 

Vincentas Mulevičius

(Fizikos fakultetas)

 

„Monoidinės kategorijos ir topologiniai kvantiniai kompiuteriai“

 

 

SantraukaŠioje įvadinėje paskaitoje peržiūrėsime kai kurias sąvokas kategorijų teorijoje ir jų motivaciją fizikinių sistemų su topologine simetrija kontekste. Tokios sistemos pasižymi vadinamaisiais any-oniniais sužadinimais, kuriuos galima panaudoti kvantiniams kompiuteriams realizuoti. Taip pat apžvelgsime topologinių kvantinio lauko teorijų apibrėžimą pagal Atiyah-Segal, kur any-onų matematika leidžia rasti netrivialius pavyzdžius, kaip kvantuotos Chern-Simons teorijos aksiomatizaciją.

Apie pranešėjąVincentas Mulevičius įgijo matematikos daktaro laipsnį Hamburgo universitete Vokietijoje. Vėliau stažavosi Max Planck matematikos institute Bonoje ir Erwin Schrödinger matematikos ir fizikos institute Vienoje. Šiuo metu atlieka stažuotę Vilniaus universiteto teorinės fizikos ir astronomijos institute.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku