LTU Patekote į pirmąjį lietuvišką domeną. Daugiau informacijos

Gerbiami mokslininkai, tyrėjai ir doktorantai,

norėčiau pasidalinti Vilniaus universiteto bibliotekos parengtu informaciniu elektroniniu lankstinuku apie mokslinių tyrimų duomenų valdymą (atsisiųsti lankstinuką >>>). Jame pateikta glausta informacija apie Lietuvos mokslo tarybos, „Horizontas 2020“ programos, taip pat keleto prestižinių mokslo leidinių reikalavimus ir rekomendacijas dėl tinkamo duomenų tvarkymo.

Vilniaus universiteto Senatas, atsižvelgdamas į naujai besiformuojančią Europos „atvirojo mokslo“ politiką, 2016 m. spalio 18 d. nutarimu Nr. S-2016-9-3 taip pat patvirtinto Vilniaus universiteto mokslinių tyrimų duomenų valdymo gaires :
http://www.vu.lt/site_files/Senatas_Taryba/S-2016-9/vu_mtdv_gaires_Senatui.pdf

midas logo

Gairėse atkreipiamas dėmesys į reikalavimus rengti duomenų valdymo planus laikantis remiančių institucijų ar kitų šaltinių nurodymų, dokumentuoti mokslinių tyrimų duomenis, kad jie galėtų būti naudojami pakartotinai, duomenis teikti saugojimui Nacionalinio atvirosios prieigos mokslinių tyrimų duomenų archyvo informacinėje sistemoje MIDAS: https://www.midas.lt, jeigu remianti institucija ar kitas šaltinis nenustato kitaip, nesant kliūčių – juos viešinti.

Daugiau informacijos suteiks ir pakonsultuos Vilniaus universiteto bibliotekos mokslinės informacijos duomenų skyriaus vedėja dr. Žibutė Petrauskienė.

Kviečiu domėtis!

Pagarbiai,

Prof. Rimantas Jankauskas
Vilniaus universiteto Mokslo prorektorius / Pro-Rector for Research, Vilnius University
Universiteto 3,
LT-01513 Vilnius

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku