Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigalioja Vilniaus universiteto atvirosios prieigos prie mokslo (meno) ir studijų darbų nuostatai.


Juose apibrėžiami atvirosios prieigos įgyvendinimą skatinantys reikalavimai ir rekomendacijos, tad kiekvieną Jūsų raginame susipažinti.

Atviroji prieiga sudaro sąlygas internete nemokamai pasiekti skaitmeninio formato mokslinę produkciją ir laisviau ją naudoti, derinant su šiuo metu numatytu autorių teisių apsaugos ir licencinių draudimų reguliavimu. Atvirojo turinio licencijos leidžia teisiškai tai įgyvendinti. Atvirosios prieigos teikiama nauda Jums – mūsų akademinei bendruomenei – tai prieiga prie naujausios mokslinės produkcijos, sąlygos teksto ir duomenų gavybai, didesnis citavimų skaičius, išsaugotos autorių teisės ir pan. Be to, tai yra svarbu, aktualu ir mokslinių tyrimų finansavimo šaltiniams, visuomenei, leidėjams.

Atkreiptinas dėmesys, kad Vilniaus universiteto akademinių darbuotojų atestavimo metu turi būti atsižvelgiama į šių nuostatų laikymąsi dėl mokslinių straipsnių ir konferencijų medžiagos. Platesnę informaciją galite rasti VU bibliotekos parengtoje atvirosios prieigos atmintinėje . Nuo sausio mėnesio savo padalinio tinklapiuose galėsite susipažinti su asmenų, kuriems suteiktos padalinio registratoriaus teisės Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacinėje sistemoje (eLABa), sąrašais. Jie galės padėti Jums, registruojant savo mokslinę produkciją. Taip pat 2019 m. bus organizuojami pristatymai, apie kuriuos informuosime vėliau.

Kilus papildomiems klausimams, nedvejodami kreipkitės el. p. arba tel. (8 5) 219 5062.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos