LTU Patekote į pirmąjį lietuvišką domeną. Daugiau informacijos

altenis_nek_t_11938–2007

 

Vydūnas Šaltenis gimė Kaune, mokytojų šeimoje. 1946 m. jo tėveliai persikėlė dirbti į Uteną. 1954 m. Vydūnas baigė Utenos vidurinę mokyklą, o 1959 m. - Kauno politechnikos institutą (dabar - Kauno technologijos universitetas) su pagyrimu. Labai gabus ir talentingas Elektrotechnikos fakulteto absolventas - inžinierius elektrikas iškart po studijų buvo nukreiptas dirbti į Lietuvos MA Energetikos ir elektrotechnikos institutą. Jo stiprus polinkis moksliniam darbui nebuvo nepastebėtas. 1964 m. buvo priimtas į aspirantūrą Kržižanovskio vardo Energetikos institute, Maskvoje, ir jau po dvejų metų apgynė disertaciją, įgydamas technikos mokslų kandidato (dabartiniais terminais - mokslų daktaro) laipsnį.

1969 m. V. Šaltenis pradėjo dirbti Fizikos ir matematikos institute (dabar - Matematikos ir informatikos institutas). Čia visu pilnumu atsiskleidė jo neeiliniai gebėjimai ir talentas. 1998 m. apgynė informatikos habil. daktaro disertaciją, o 2001 m. jam buvo suteiktas profesoriaus pedagoginis mokslo vardas ir jo mokslo darbai buvo įvertinti Lietuvos mokslo premija. Pastaraisiais metais, kiek beleido nusilpusios jėgos, toliau dalyvavo instituto veikloje, skaitė studentams paskaitas, rašė doktorantams skirtą vadovėlį. Buvo labai mėgiamas tiek kolegų, tiek ir studentų.

Vydūno Šaltenio kūrybinis palikimas - virš 90 mokslinių straipsnių, 4 monografijos, 5 aukštųjų studijų vadovėliai. Deja, negailestinga mirtis nutraukė jo reikšmingus darbus bei gausius neįgyvendintus sumanymus.

Jo žmogiškasis palikimas - tai darbštumas ir pareigingumas, tolerantiškumas ir principingumas. Ir, žinoma, nepriekaištingas taktiškumas bei inteligentiškumas.

prof. habil. dr. Vydūnas Šaltenis po sunkios ligos mirė 2007 m. lapkričio 5 d. Palaidotas Vilniuje Karveliškių kapinėse.


 

Paruošta remiantis:

  • Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro (MELC) „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ elektroninė versija.
  • MII svetainės archyvas
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku