LTU Patekote į pirmąjį lietuvišką domeną. Daugiau informacijos

brazdziunas3 300x4361944–2011

 

Stanislava Nerutė (Čeknytė) Kligienė gimė 1944 m. kovo 3 d. Kinderiuose, Kupiškio raj. 1967 m. baigė Vilniaus universiteto matematikos specialybę. 1973 m. gegužės 29 d. apgynė Lietuvos respublikos matematikos mokslų daktaro disertaciją „Atsitiktinių sekų pasiskirstymo parametrų pokyčio momento įvertinimas“. Dirbo Matematikos ir informatikos instituto Atpažinimo procesų skyriuje. Tobulinosi informacinių technologijų ir skaitmeninės leidybos temomis, 1996–2007 m. baigė įvairius tarptautinius kursus Sofijoje (Bulgarija), Prahoje (Čekija), Los Andžele (JAV), Varšuvoje (Lenkija), Maltoje. 

Nerutės mokslinio darbo sritis – atsitiktinių sekų statistinė analizė, parametrų pokyčio radimo problemos. Paskelbė daugiau kaip 80 mokslinių straipsnių. Parašė vadovėlį „Atsitiktinių sekų statistinė analizė“. Ruošė mokymo kursų medžiagą.

Nerutė Kligienė buvo dalykinių lietuviškų svetainių pradininkė ir viena iš produktyviausių Lietuvos internetinių buveinių kūrėja ir organizatorė. Jos šaknys — lietuviško kaimo tradicijoje, jo erudicijoje ir meniniuose sugebėjimuose. Nerutės tėvas — medžio drožėjas, plataus akiračio šviesuolis, tautodailininkas Jonas Čeknys.

Internetinę kūrybą Nerutė pradėjo 1995 metais, suburdama įvairių specialistų grupę ir ėmusi vadovauti WWW buveinių kūrimo projektams. Nuo 1996 metų įsijungė į UNESCO katedros „Informatika humanitarams“ (prie Matematikos ir informatikos instituto) veiklą.

Nerutė vadovavo kultūros paveldo kompaktinių plokštelių išleidimo projektams ir daugiau kaip 20 interneto svetainių sukūrimo projektams:

26 487217495 rpxeq x2 kvPo mosklo premijos įteikimo: A. L. Lipeika, K. Kubilius,
N. Kligienė, E. R. Ožeraitis, K. Kazlauskas, A. L. Telksnys,
A. Bučelienė, G. Dzemyda

N. Kligienė dalyvavo ir kuriant skaitmeninę J. Basanavičiaus biblioteką www.knygadvaris.lt .

Plačiau apie jai vadovaujant vykdytus projektus galima pasiskaityti tinklalapiuose: „MII Multimedijos centro humanitarams projektai“„Sava Lietuva – Leidėjai – Nerutė Kligienė“.
Pati Nerutė save trumpai aprašė MII Multimedijos centro humanitarams ir „Lietuviškos knygos metų“ internetinėse svetainėse.

2008 m. Stanislava Nerutė Kligienė kartu su Antanu Leonu Lipeika, Evaldu Robertu Ožeraičiu ir Adolfu Laimučiu Telksniu buvo apdovanota Lietuvos mokslo premija už 1995-2007 m. darbų ciklą „Informacinės technologijos lietuvių kalbai ir kultūrai“.

Turėjo tris vaikus: sūnų Skirmantą ir dukras Giedrę ir Norvydą. Vaikai pasirinko specialybes, artimas mamos interesams. Sūnus Skirmantas, ne kartą pasižymėjęs matematikos olimpiadose, yra baigęs matematiką Vilniaus universitete, Pietų Kalifornijos universitete (JAV) apgynė matematikos daktaro laipsnį. Dirba ir gyvena Amerikoje. Dvi dukros Norvyda ir Giedrė baigė dizainą Vilniaus dailės akademijoje ir abi dalyvavo kuriant Lietuvos kultūros paveldui skirtų interneto projektų dizainą. Jauniausioji dukra Giedrė Australijoje, Sidnėjaus universitete apgynė Edukologijos daktaro laipsnį ir ten tęsia darbus.

Doc. dr. Stanislava Nerutė Kligienė žuvo 2011 m. birželio 18 d. automobilio avarijoje. Palaidota Šimonių kapinės, Kupiškio r.

Nuotraukos iš Nerutės mirties metinių paminėjimo VU Matematikos ir informatikos institute: https://photos.app.goo.gl/hFzHBZuArwdwZQD69  


 

Pristatymas paruoštas remiantis:

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku