Spausdinti

 

Adresas
Akademijos g. 4, 633 kab., Vilnius

Grupės vadovas
Prof. dr. Remigijus PAULAVIČIUS

Telefonas (8~5) 219 3299
Elektroninis paštas

  

Naujienos

 

Komanda

Esame „Blokų grandinių ir kvantinių technologijų grupė“, orientuota į „blockchain“ technologijos mokslinius tyrimus, jų plėtrą ir taikymus. Grupę sudaro patyrę mokslininkai ir doktorantai, turintys patirtį blokų grandinių technologijos, duomenų gavybos, našiųjų skaičiavimų, operacijų tyrimų, tinklų ir paskirstytųjų sistemų ir kt. srityse. 

Vyriausiasis mokslo darbuotojas:

Vyresnieji mokslo darbuotojai:

Mokslo darbuotojai:

Jaunesnysis mokslo darbuotojas:

Profesorius:

Docentas:

Vyrsnysis lektorius:

Doktorantai:

Misija

Dirbame ties efektyvesniais „blockchain“ sprendimais per švietimą, konsultavimą ir inovacijas.

Švietimas

Parengėme „Blokų grandinių technologijos“ studijų modulius bakalauro ir doktorantūros studijų pakopų studentams, organizuojame studentų praktikas, rengiame „blockchain“ seminarus, rašome „blockchain“ technologijos populiarinimo straipsnius. 

Konsultavimas

Dirbame tiek su mokslinių tyrimų institucijomis, tiek ir su verslo įmonėmis siekdami sukurti įnovatyvius „blockchain“ technologija paremtus sprendimus. Projektuojame koncepcijas bei prisidedame prie inovatyvių projektų įgyvendinimo. 

Mokslo tema

2018–2022 m. Atvirojo, uždarojo ir hibridinio tipo blokų grandinių sistemų tyrimas ir vystymas. Vadovas R. Paulavičius.

Mokslo tiriamojo darbo užduotys 2020 metams:

  • Suklasifikuoti dabartinius blockchain panaudojimo atvejus ir pateikti rekomendacijas mokslui ir verslui, atsižvelgiant į konkretaus taikymo iššūkius.
  • Ištirti populiariausių blokų grandinių sistemų (Bitcoin, Ethereum, Hyperledger, Corda ir kt.) aspektus ir parametrus, jų tinkamumą ir platformų pritaikomumą, atsižvelgiant į saugumo lygį, konsensuso mechanizmą, greitaveiką, augimo galimybes, išmaniąsias sutartis ir t.t.
  • Identifikuoti galimus optimalius blockchain sprendimus, atsižvelgiant į architektūros ypatumus, saugumą, našumą, augimo galimybes ir pan.

Moksliniai tyrimai, jų plėtra ir taikymai

  • Nuolatos analizuojame naujausią mokslinę „blockchain“ bei susijusių tematikų literatūrą, nagrinėjame naujausius technologijos sprendimus.
  • Tiriame blokinių grandinių sistemų (Bitcoin, Etheureum, Hyperledger, Corda ir t.t.) aspektus ir parametrus, jų tinkamumą ir platformos pritaikomumą, atsižvelgiant į saugumo lygį, konsensuso mechanizmą, greitaveiką, augimo galimybes, išmaniąsias sutartis ir t.t.
  • Klasifikuojame dabartinius „blockchain“ panaudojimo atvejus ir teikiame rekomendacijas verslui, atsižvelgiant į konkretaus taikymo iššūkius. 
  • Identifikuojame galimus optimalius „blockchain“ sprendimus, atsižvelgiant į įvairius kriterijus: architektūros ypatumai, saugumas, našumas, augimo galimybės ir t.t. 
  • Kuriame prototipus ir atliekame eksperimentinius tyrimus, kad nustatytume optimalias „blockchain“ sprendimo charakteristikas. 

Mokslas ir studijos

Doktorantai

Vardas, pavardė Vadovas Studijų
kryptis
Tema Studijų laikas
Arnoldas Budžys dr. Viktor Medvedev N 009 Anomalinių įvykių identifikavimas ir jų užkardymas kompiuterių
tinkluose taikant mašininio mokymosi metodus
2020-2024
Juozas Dautartas dr. Viktor Medvedev T 007   2023-2027

Istorija

Blockchain“ vadinama reikšmingiausia IT inovacija nuo interneto atsiradimo laikų. Yra manoma, kad „blockchain“ pakeis įpročius, kuriais žmonės atlieka transakcijas (sandorius), kaip kad internetas pakeitė būdus kuriais šiais laikais keičiamės informacija. Simboliška, tačiau būtent Matematikos ir informatikos institutas buvo vienas iš pagrindinių lietuviškojo interneto pradininkų ir vystytojų, o www.mii.lt yra pirmoji lietuviškoji (su „.lt“ domenu) svetainė, užregistruota 1993 m. vasario 26 d.

Norėdami neatsilikti nuo šiuo metu vienos iš pačių labiausiai aptarinėjamų ir vystomų technologijų „blockchain“, 2018 metais reorganizuojant Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto struktūrą įkūrėme blokų grandinių technologijų grupę.